sâmbătă, 31 august 2013

”Pokemoni”

Mi-am spus să nu îmi mai povestesc întâmplări sau chestii prea personale dar asta e o problemă ce mă fute la cap de prea mult timp.Mulți gay.Era un ”precin” pe facebook.Mare metalist,o cam ardea el prin boscheți,asta observându-se din pozele de pe facebook.Cu un stil total deosebit față de restul ”oamenilor de pe stradă” și o frizură asortată,subiectul nostru ne relatează întâmplările lui din viața de zi cu zi pe facebook,că așa e la modă.Ultima oară scrisese o cronică de concert,raportându-se la ”pokemonii” de pe-acolo (de parcă nu ar face parte din aceeași categorie) ca și cum asta ar fi fost important.Mi-am permis să îi menționez într-o postare faptul că e gay,fapt că a dus la un tragic sfârșit..mi-o dat block.Cu inima sfâșiată și plină de nervi,voi povesti ce s-a întâmplat înainte de tristul deznodământ.Am spus frumos că e gay și penibil.Vreo doi precini semi-agramați mi-au spus că sunt ratată,că nu am ce face,nu înțeleg ce înseamnă sarcasmul și pe deasupra mă mai dau și deșteaptă (cât tupeu pe mine,mi-e rușine deja).Eu ca un om bun nu le-am dat importanță.Apoi intră subiectul și începe să-mi spună că ”am o gândire generică”,”sunt ratată/proastă” și ”close-minded” (de ce pizda mă-sii nu a spus asta în română nu știu).Avem toate motivele să mă iau de el,având în vedere că postarea era legată de ”o cerșetoare” care i-a spus că ”dacă copilul meu ar arăta ca tine și ar fi bătut nu i-ar părea rău”.Eu i-am dat dreptate ”cerșetoarei”.La ce păr de e(muist) avea ăla nu pot spune altceva.Mai nou,unghiile date cu lac negru sunt gay dar părul făcut cu placa sub forma aia nu.Mai avea tricou și cu Suicide Silence.Eu nu m-am legat de genul de muzică nici de inteligență,m-am legat de ipocrizia lui.Deci,muie.Muie tuturor care se cred speciali și diferiți față de ”oamenii de pe stradă”.(unde am scris cu ghilimele am citat din dânsul).După ce mi s-a spus că sunt ratată s-a luat de ce ascult,adică de faptul că am dat ”like” la brokencyde.Da mă,recunosc,e posibil să fi ascultat vreo melodie când eram mai mică,am facebook de 3 ani.Cât de cretin să fii să te legi de O SINGURĂ trupă proastă neținând cont să sunt 200 bune?Mi-e scârbă că sunt clasată în societate sub aceeași denumire ca și ei.Dacă ești rocker/metalist nu trebuie să te îmbraci în negru,să ai păr în ochi (sau roșcat,la fete) sau să porții mii de brățări.Revenind,tipul a cam rămas fără argumente și mi-a dat block.Wow,ce pierdere,nu mă așteptam la asta.Încă un mesaj:Dacă eu sunt proastă și am mintea închisă,atunci..nu știu ce să mai spun.Lăsa-ți naibii faptul cu ”prostia omenească”.Am întâlnit destui proști încât pot să mă diferențiez de ei.Nu vă cere nimeni părerea.Am comentat pentru că a făcut publice niște afirmații,cine nu vrea comentarii negative să își șteargă contul sau să nu mai posteze.N-am nimic cu tipii care își fac părul cu placa sau care ascultă suicide silence (mie îmi place o melodie).Ovidiu Pwd,mori.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu