The Little Reaper
marți, 25 martie 2014
nu mai stiu de ce am vrut ca "blogul" meu sa se numeasca asa
Mereu am fost fascinata despre personajul asta,Grimm Reaper,cred ca din aceeasi cauza am si inceput sa ascult Children Of Bodom,cand am vazut ce coperti de albume misto aveau.Din nou,am uitat ca am o chestie pe care sa ma plang,desi acum 3 ani cand am inceput sa scriu credeam ca activitatea mea aici va fi intensa,ca am ceva de spus,ca asa voi reusi sa ma exteriorizez si sa arat lumii ca nu-s numai un copil ciudat care nu stie sa lege 2 cuvinte fara sa se simta apoi prost ca le-a spus.Cum te schimba Timpul..Incerc sa ma intreb daca era mai bine sa fii inchisa acolo,in tine si sa nu cunosti oamenii sau tipurile lor de caracter decat sa fii o jita nemernica si barfitoare,care nu stie decat sa urle si sa se crizeze mai tot timpul.Meh,oricum ar fi,lumea tot proasta ramane-ajungi sa realizezi asta cand,indiferent de starea in care esti,de faptul ca esti sigur sau intr-o relatie,de faptul ca esti sau nu inconjurat de "prieteni" sau,vorbind in termeni cat mai simpli..ca esti fericit (multumit/impacat) sau trist-.Alcoolul te inveseleste.Alcoolul si muzica.Fumatul e un obicei oribil,probabil de-asta il practicam.Mereu ca oameni o sa fim atrasi de chestii oribile,ne e mai simplu sa ne bagam pula dupa si sa ne plangem ca e vina oricui inafara de a ta.(Moam',ma simt ca un om care a avut cancer,a scapat de el si acum filozofeaza tampenii despre cum viata trebuie apreciata si unde gresim noi ca oameni).N-am vrut niciodata sa arat ca-s eu mai cu coaie decat altii..aroganta e ceva ce nu tine de mine si care se controleaza mai greu.E amuzant cum de la varsta de 14-15 ani ma consideram si incercam sa ma comport atat de matur incat acum la 16,dupa scurt timp,am ajuns sa nu-mi mai pese de asta.Si e misto,ca poti sa fii ipocrit/jegos intr-un mod ok..e mai bine sa spui chestii dragute sau sa nu spui nimic,decat sa stai apoi si sa iti cer scuze incercand sa repari ceva.Ura e plictisitoare,e mai bine sa ignori si sa faci ce vrei decat sa te frustrezi din nimicuri.De-aia probabil eu sunt retardata si narcisista..Daca ma frustrez curand o sa scriu chestii profunde si interesante,pana atunci o sa vorbesc tot mult si prost
miercuri, 27 noiembrie 2013
Iarnâ
Uau vine iarna,uau vin sarbatorile..Am constatat socata atunci cand am intrat in carrefour sa-mi iau pufuleti si mi-au urlat in fata culorile betelei de brad si globuletele sclipicioase,prost aranjate pe rafturi.Nu-s asa idioata incat sa urasc craciunul,e totusi o sarbatoare destul de misto,pentru ca ne da vacanta.Urasc doar toti stupizii care sa bucura de prima ninsoare (de parca nu ar ninge in fiecare an) si care posteaza peste tot imagini cu brazi si alte chestii ktichoase.Bradul meu artificial a fost daramat in repetate randuri de o prietena prea beata de-a mea deci am impresia ca totul va arata si mai aiurea cu banda adeziva,pentru ca mi-e lene sa-mi iau alt brad..Cea mai tulburatoare e trecerea asta de la toamna la iarna.Gerul e oribil iar strazile arata sinistru.De ce strazile?pentru ca nu pot evita.Pentru ca tot ce vad in jur e alb si negru.Pentru ca vantul bate ingrozitor iar obrajii mei si nasul devin rosii (FMM de piele alba si sensibila)Pentru ca in timp ce scriam ultima propozitie am uitat-o pe cea pe care as fi vrut sa o spun.Mi-as face o analiza amanuntita a ceea ce simt acum dar eu stiu bine ca nu simt nimic si cam asta e problema.E prea frig ca sa simt ceva.E naspa.E naspa pentru ca fix acum nu iti vine sa stai singur dar nici cu "prietenii".Pentru ca uneori te simti apasat de atata singuratate si realizezi ca totusi e cea mai convenabila situatie.Pentru ca te simti coplesit de toti si apoi iti faci reprosuri si regreti ca ai refuzat compania cuiva.Vreau sa vad zapada numai ca sa ies sa ma plimb.In momentul asta as vrea sa vad doar campuri inzapezite infinite.E prea frustrant.Mi-as aprinde o tigara in momentul asta dar o sa raman fara aer,fiindca si respiratul a devenit mult prea obositor.De fapt,cred ca in momentul asta as vrea sa-mi crap capul numai sa nu mai gandesc.A mai trecut un an,un an in care am supravietuit.La inceput am avut impresia ca sunt doar toane de adolescent,dar stiu sigur ca nu vreau nimic,poate doar sa dorm si sa ma trezesc prin martie,pe la ziua mea.Timpul oricum distruge totul,chiar daca uneori pare ca ne ajuta...
miercuri, 13 noiembrie 2013
Un titlu
Mi-am amintit ca am un blog si ceva de scris pe aici wow.Acum 2 ani cand mi l-am facut parea o idee misto.Mi se parea ceva unic si diferit.Aceeasi idee o aveam si un an,cand m-am reapucat de el,aceeasi idee si acum 3 luni cand m-am decis sa o fac din nou.Asta pentru ca am un nume misto care se potrivea cu prima viziunea a mea despre activitatea mea de aici.Acum nu mai sunt asa sigura.Cred ca n-am fost niciodata sigura.Siguranta vine de la stabilitate iar modul de a ma purta de atunci a inceput sa mi se para si mie jalnic.Am fost heitar inainte sa fie misto iar acum m-am plictisit.Ajung sa dau dreptate unora si sa incetez cu unele amabilitati.Oamenii is cretini iar daca incerci sa le demonstrezi asta tot tu esti luat de prost.Mereu am stiut asta,dar am uitat pentru cateva fragmente de conversatie.Au fost momente cand am incercat sa impresionez,dar nu pe altii,pe mine.Spunandu-ti in mod repetat anumite chestii ajungi sa le crezi..Cred ca se numeste copilarie.Spre deosebire de vremea cand stateam eu pe TPU la sectiunea "Religie" oamenii s-au schimbat.Acum nu mai sunt crestinopatii cei care ataca,ci ateii de internet.Aia care au dat de pagini gen "Dumnezeu" sau "Resurse pentru ateism" si gata,predica in toate partile ca "religia e indoctrinare".Ba mai nou,acuza crestinii..Unii mai stupizi ca altii.Parca ateul statea de o parte si se uita cum crestinii se omoara intre ei.Urasc religia asta noua.De ce ai vrea sa dispara?Pana la urma religia e din istorie.Unde am ajunge cu atatia ipocriti?Oricum niciun ateu infocat nu cred ca e nici citit,nici emancipat cum trebuie.Asta ti-o formezi de mic,nu la 16 ani cand 12 din 24h ti le petreci pe facebook.Nu esti dator nimanui sa explici ca religia e o tampenie,atata timp cat nu te afecteaza.Libertatea ta se termina unde incepe libertatea celuilalt si asta fara ofensa.Alta chestie care deja imi fute nervii e prostia asta cu metal-ul..Nu e un stil de viata in pana mea,e muzica si atat.Nu mananci ca un rocker,nu te speli ca un rocker,nu te futi ca un rockeri,cel mult faci asta ascultand respectivul gen.Nu exista rockeri adevarati si poseri,exista doar oameni care asculta mai mult sau mai putin.Cei care iau asta mult prea in serios si simt nevoia sa fie inconjurati de "oamenii ca ei" nu merita sa respire.Nu-ti place ceva pentru ca "te reprezinta",n-ai nevoie sa fii reprezentat de ceva anume.Iti place pentru ca e misto,nu-ti place pentru ca e naspa,si totul e din punctul tau de vedere.Nu trebuie sa te lauzi sau sa bagi cuiva pe gat asta,nu-i pasa nimanui.Mi-e rusine ca sunt bagata in aceeasi categorie cu majoritatea oamenilor care hiperbolizeaza prea tare niste simple trasaturi.Nu ai nevoie de un anumit gen de muzica pentru a te comporta intr-un fel.Tot tampit ramai iar mai devreme sau mai tarziu se observa.Ascult metal/rock pentru ca-mi place,atata tot.Iar sentimentele,tu om stupid ce esti,sunt ale compozitorului.Tu n-ai de unde sa stii la ce s-a gandit cand a compus piesa.Am scris deja prea mult si probabil mai mult de 5 cititori nu o sa am.Am scris cat mai putin academic pentru ca nu vreau apoi sa mi se spuna ca "ma dau despteapta"...
vineri, 20 septembrie 2013
Eutanasiați Roșia Montană
Suntem un popor de cretini.Uau,șocant,știu.Popor futut în cur și cu aspirații la civilizație și modernism.Toată lumea a auzit de scandalurile lunii cu Roșia Montană și cu câinii maidanezi.Oameni cretini și ipocriți.A murit un copil și s-a revoltat o țară.Să arătăm cu toții ce popor unit suntem.Atât de unit încât facem din orice căcat o mare dramă pe care apoi îl digerăm cu toții,de parcă ar mai conta cât de prost o ducem și cât de inferior.Nu voi începe cu chestii de genul ”urăsc românia” pentru că nu e așa.Suntem egoiști.Vrem ca nimeni să nu perturbe liniștea și ignoranța în care ne-am obișnuit.Stăm și ne plângem.Impresionant.Sau și mai bine,îl înjurăm pe băsescu pentru că el e de vină pentru tot,nu e ca și cum am fi o țară democratică și ne-am ales singuri președintele,de 2 ori.
E nu am nimic cu maidanezii,nici nu-mi plac,nici nu îi detest.Mă fut în apărătorii de animale și în ceilalți care țin la singuranța lor și a celor din jur ca si când maidanezii ar fi principala cauză de mortalitate.Nu suport expresiile ”Trebuie să facem ceva/trebuie să ne mobilizăm/trebuie acționat imediat”.Uau din nou.Ce popor săritor.Ce oameni minunați.Cât entuziasm.Mi se face rău.Nu o să faceți nimic,stați și dați din gură având impresia că în 5 minute după ce spuneți asta se va cauza o revoluție și toate problemele noastre vor fi rezolvate.Dacă maidanezii vor muri sau vor sta în continuare pe străzi,mie mi-e indiferent.Nu-mi pasă nici de cei care spun ”dar să știi că în țările civilizate nu există așa ceva pe străzi”.Sunt destul de sigură că asta e singurul impediment pe care-l avem în calea drumului spre civilizație și doar prin exterminarea lor totul se va rezolva.Rasă de egoiști.Altă expresie enervantă e ”trebuie să așteptăm să se întâmple ceva pentru a lua măsuri”.Din moment ce suntem români,da.Cam așa trebuie să decurgă lucrurile.Altfel nu se poate.De Roșia Montană mi se rupe și mai mult.Nu-i cunosc pe oamenii fără posturi deci nu-mi pasă.Dacă nu au loc de muncă și familii de întreținut e vina lor.De ce mai faci copii dacă nu ai cu ce să-i crești?Scandalul vine,pleacă și se uită.
E nu am nimic cu maidanezii,nici nu-mi plac,nici nu îi detest.Mă fut în apărătorii de animale și în ceilalți care țin la singuranța lor și a celor din jur ca si când maidanezii ar fi principala cauză de mortalitate.Nu suport expresiile ”Trebuie să facem ceva/trebuie să ne mobilizăm/trebuie acționat imediat”.Uau din nou.Ce popor săritor.Ce oameni minunați.Cât entuziasm.Mi se face rău.Nu o să faceți nimic,stați și dați din gură având impresia că în 5 minute după ce spuneți asta se va cauza o revoluție și toate problemele noastre vor fi rezolvate.Dacă maidanezii vor muri sau vor sta în continuare pe străzi,mie mi-e indiferent.Nu-mi pasă nici de cei care spun ”dar să știi că în țările civilizate nu există așa ceva pe străzi”.Sunt destul de sigură că asta e singurul impediment pe care-l avem în calea drumului spre civilizație și doar prin exterminarea lor totul se va rezolva.Rasă de egoiști.Altă expresie enervantă e ”trebuie să așteptăm să se întâmple ceva pentru a lua măsuri”.Din moment ce suntem români,da.Cam așa trebuie să decurgă lucrurile.Altfel nu se poate.De Roșia Montană mi se rupe și mai mult.Nu-i cunosc pe oamenii fără posturi deci nu-mi pasă.Dacă nu au loc de muncă și familii de întreținut e vina lor.De ce mai faci copii dacă nu ai cu ce să-i crești?Scandalul vine,pleacă și se uită.
vineri, 13 septembrie 2013
Nuj tytlw bo$$ ;)
Acum că am scris ceva care nu se înțelege,mi-am amintit de problema pe care o au mulți cu mine..faptul că scriu ca un ”cocalar”.Cum tot am amintit de cocalari,vreau să subliniez faptul că cocalar poți fi (în ochii mei cel puțin) indiferent de genul de muzică pe care îl asculți.Am întâlnit cocalari care ascultă metal,cocalari care ascultă rock,cocalari care ascultă rap,cocalari care ascultă dubstep.Deci orice sămânțar și scandalagiu și ascultător de orice gen poate fi cocalar.Nu confundați genul de muzică cu caracterul și IQ-ul omului.Bine,acum nu știu dacă mă contrazic,dar nu se cunosc toate subgenurile,mă refer strict la generația asta.Acum să trec la mine și titlu.Nu știu de alții,dar eu găsesc amuzant scrisul ca și cocalarii,pentru că așa e.Nu spun că fac satiră,spun că folosesc asta spre propriu-mi amuzament.Mereu am crezut că e mai important ce spui decât modul în care îl spui.Țin să precizez că scriu asta pe un chat privat,comentariile pozelor/posturilor prietenilor cu care vorbesc așa,unele întrebări de pe ask și alte chestii minore.Deci,după mine,eu nu deranjez pe nimeni,și chiar dacă aș deranja,e dreptul meu deci muie.Nu oblig pe nimeni să facă la fel sau să accepte.A te crede superior unuia care scrie așa la mișto e un fapt tâmpit și de prost-gust,tu știind de la început că e doar o glumă.Nu am pupat în cur pe nimeni pentru asta și nici nu am copiat,am făcut doar ce am avut chef.Încă mă mândresc cu bine-meritatul titlu de heităr și vreau să îl păstrez.O să închei cu asta pentru că îmi este somn și mâine am treabă.
sâmbătă, 31 august 2013
”Pokemoni”
Mi-am spus să nu îmi mai povestesc întâmplări sau chestii prea personale dar asta e o problemă ce mă fute la cap de prea mult timp.Mulți gay.Era un ”precin” pe facebook.Mare metalist,o cam ardea el prin boscheți,asta observându-se din pozele de pe facebook.Cu un stil total deosebit față de restul ”oamenilor de pe stradă” și o frizură asortată,subiectul nostru ne relatează întâmplările lui din viața de zi cu zi pe facebook,că așa e la modă.Ultima oară scrisese o cronică de concert,raportându-se la ”pokemonii” de pe-acolo (de parcă nu ar face parte din aceeași categorie) ca și cum asta ar fi fost important.Mi-am permis să îi menționez într-o postare faptul că e gay,fapt că a dus la un tragic sfârșit..mi-o dat block.Cu inima sfâșiată și plină de nervi,voi povesti ce s-a întâmplat înainte de tristul deznodământ.Am spus frumos că e gay și penibil.Vreo doi precini semi-agramați mi-au spus că sunt ratată,că nu am ce face,nu înțeleg ce înseamnă sarcasmul și pe deasupra mă mai dau și deșteaptă (cât tupeu pe mine,mi-e rușine deja).Eu ca un om bun nu le-am dat importanță.Apoi intră subiectul și începe să-mi spună că ”am o gândire generică”,”sunt ratată/proastă” și ”close-minded” (de ce pizda mă-sii nu a spus asta în română nu știu).Avem toate motivele să mă iau de el,având în vedere că postarea era legată de ”o cerșetoare” care i-a spus că ”dacă copilul meu ar arăta ca tine și ar fi bătut nu i-ar părea rău”.Eu i-am dat dreptate ”cerșetoarei”.La ce păr de e(muist) avea ăla nu pot spune altceva.Mai nou,unghiile date cu lac negru sunt gay dar părul făcut cu placa sub forma aia nu.Mai avea tricou și cu Suicide Silence.Eu nu m-am legat de genul de muzică nici de inteligență,m-am legat de ipocrizia lui.Deci,muie.Muie tuturor care se cred speciali și diferiți față de ”oamenii de pe stradă”.(unde am scris cu ghilimele am citat din dânsul).După ce mi s-a spus că sunt ratată s-a luat de ce ascult,adică de faptul că am dat ”like” la brokencyde.Da mă,recunosc,e posibil să fi ascultat vreo melodie când eram mai mică,am facebook de 3 ani.Cât de cretin să fii să te legi de O SINGURĂ trupă proastă neținând cont să sunt 200 bune?Mi-e scârbă că sunt clasată în societate sub aceeași denumire ca și ei.Dacă ești rocker/metalist nu trebuie să te îmbraci în negru,să ai păr în ochi (sau roșcat,la fete) sau să porții mii de brățări.Revenind,tipul a cam rămas fără argumente și mi-a dat block.Wow,ce pierdere,nu mă așteptam la asta.Încă un mesaj:Dacă eu sunt proastă și am mintea închisă,atunci..nu știu ce să mai spun.Lăsa-ți naibii faptul cu ”prostia omenească”.Am întâlnit destui proști încât pot să mă diferențiez de ei.Nu vă cere nimeni părerea.Am comentat pentru că a făcut publice niște afirmații,cine nu vrea comentarii negative să își șteargă contul sau să nu mai posteze.N-am nimic cu tipii care își fac părul cu placa sau care ascultă suicide silence (mie îmi place o melodie).Ovidiu Pwd,mori.
vineri, 30 august 2013
Urăsc chestiile profunde
După cum scrie și în titlu,urăsc chestiile profunde la fel de mult ca cele cu adevărat profunde.Până și profunzimea a devenit stupidă din cauza oamenilor.Cele mai de căcat sunt cele din melodiile rap și nu orice rap,ăla românesc,cu mesaje de căcat despre viață și luptă.Ăia nu sunt cu nimic mai presus decât maneliștii care scriu despre bani și femei.Cum dracu să fii mândru că ești crescut în cartier și ai școala vieții?Mai enervant decât genul sunt susținătorii acestuia.Cei care au impresia că tot ce a scris ăla e deosebit și diferit și ”vorbește”.Promovăm ipocrizia și non-valorile.Stăm și cântăm (cântat relativ,pentru că sunt versuri spuse pe un ritm) în loc să facem ceva cu adevărat util.Încă o dovadă că totul e făcut pentru a se vinde chiar dacă mulți se cacă pe ei.Gusturile nu se discută,dar deranjează.N-am zis că tot rap-ul e nașpa.Cum am mai spus,fiecare are dreptul să asculte ce vrea atâta timp cât nu mă afectează,dar prostia îmi provoacă nervozitate.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)