Suntem un popor de cretini.Uau,șocant,știu.Popor futut în cur și cu aspirații la civilizație și modernism.Toată lumea a auzit de scandalurile lunii cu Roșia Montană și cu câinii maidanezi.Oameni cretini și ipocriți.A murit un copil și s-a revoltat o țară.Să arătăm cu toții ce popor unit suntem.Atât de unit încât facem din orice căcat o mare dramă pe care apoi îl digerăm cu toții,de parcă ar mai conta cât de prost o ducem și cât de inferior.Nu voi începe cu chestii de genul ”urăsc românia” pentru că nu e așa.Suntem egoiști.Vrem ca nimeni să nu perturbe liniștea și ignoranța în care ne-am obișnuit.Stăm și ne plângem.Impresionant.Sau și mai bine,îl înjurăm pe băsescu pentru că el e de vină pentru tot,nu e ca și cum am fi o țară democratică și ne-am ales singuri președintele,de 2 ori.
E nu am nimic cu maidanezii,nici nu-mi plac,nici nu îi detest.Mă fut în apărătorii de animale și în ceilalți care țin la singuranța lor și a celor din jur ca si când maidanezii ar fi principala cauză de mortalitate.Nu suport expresiile ”Trebuie să facem ceva/trebuie să ne mobilizăm/trebuie acționat imediat”.Uau din nou.Ce popor săritor.Ce oameni minunați.Cât entuziasm.Mi se face rău.Nu o să faceți nimic,stați și dați din gură având impresia că în 5 minute după ce spuneți asta se va cauza o revoluție și toate problemele noastre vor fi rezolvate.Dacă maidanezii vor muri sau vor sta în continuare pe străzi,mie mi-e indiferent.Nu-mi pasă nici de cei care spun ”dar să știi că în țările civilizate nu există așa ceva pe străzi”.Sunt destul de sigură că asta e singurul impediment pe care-l avem în calea drumului spre civilizație și doar prin exterminarea lor totul se va rezolva.Rasă de egoiști.Altă expresie enervantă e ”trebuie să așteptăm să se întâmple ceva pentru a lua măsuri”.Din moment ce suntem români,da.Cam așa trebuie să decurgă lucrurile.Altfel nu se poate.De Roșia Montană mi se rupe și mai mult.Nu-i cunosc pe oamenii fără posturi deci nu-mi pasă.Dacă nu au loc de muncă și familii de întreținut e vina lor.De ce mai faci copii dacă nu ai cu ce să-i crești?Scandalul vine,pleacă și se uită.
vineri, 20 septembrie 2013
vineri, 13 septembrie 2013
Nuj tytlw bo$$ ;)
Acum că am scris ceva care nu se înțelege,mi-am amintit de problema pe care o au mulți cu mine..faptul că scriu ca un ”cocalar”.Cum tot am amintit de cocalari,vreau să subliniez faptul că cocalar poți fi (în ochii mei cel puțin) indiferent de genul de muzică pe care îl asculți.Am întâlnit cocalari care ascultă metal,cocalari care ascultă rock,cocalari care ascultă rap,cocalari care ascultă dubstep.Deci orice sămânțar și scandalagiu și ascultător de orice gen poate fi cocalar.Nu confundați genul de muzică cu caracterul și IQ-ul omului.Bine,acum nu știu dacă mă contrazic,dar nu se cunosc toate subgenurile,mă refer strict la generația asta.Acum să trec la mine și titlu.Nu știu de alții,dar eu găsesc amuzant scrisul ca și cocalarii,pentru că așa e.Nu spun că fac satiră,spun că folosesc asta spre propriu-mi amuzament.Mereu am crezut că e mai important ce spui decât modul în care îl spui.Țin să precizez că scriu asta pe un chat privat,comentariile pozelor/posturilor prietenilor cu care vorbesc așa,unele întrebări de pe ask și alte chestii minore.Deci,după mine,eu nu deranjez pe nimeni,și chiar dacă aș deranja,e dreptul meu deci muie.Nu oblig pe nimeni să facă la fel sau să accepte.A te crede superior unuia care scrie așa la mișto e un fapt tâmpit și de prost-gust,tu știind de la început că e doar o glumă.Nu am pupat în cur pe nimeni pentru asta și nici nu am copiat,am făcut doar ce am avut chef.Încă mă mândresc cu bine-meritatul titlu de heităr și vreau să îl păstrez.O să închei cu asta pentru că îmi este somn și mâine am treabă.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)