miercuri, 22 august 2012
În așteptarea școlii...
Stau,mă plictisesc,citesc,mai intru pe net...ăsta e programul meu de vacanță-mă rog,vacanța care e pe cale să se termine- și mi-a venit mie geniala idee de a citi o carte.Nu că eu nu citesc,dimpotrivă,îmi place chiar foarte mult să citesc aproape orice gen de literatură.înafară de poezii,pentru că poeziile sunt parcă mult prea lente.Și nu m-am apucat de orice carte,m-am apucat de o carte care să merite 2-3 ore din zi citind-o.Se numește Noaptea de Sânziene și e scrisă de Mircea Eliade.Eliade e autorul meu preferat deoarece tratează temele care îmi plac și scrie un pic ciudat.Cartea asta tratează tema timpului,mai mult considrată o supratemă.Nu că eu aș fi un mare geniu,un om de o personalitate sclipitoare și de o inteligență nemăsurabilă,dincontră sunt un simplu observator a tot ce se petrece.Revenind la titlu,da ,încep școala, eterna școală...ok,e mai mult Colegiu,dar ce să fac?TREBUIE.Nu îmi înțeleg colegii,care se plâng mereu și când aud că vrei să faci facultate încep să strâmbe și să spună că-ți irosești tinerețea învățând.Iar eu îmi spun că dacă nu mi-o voi irosi învățând,atunci mi-o voi irosi muncind de la 18 ani.Mă rog.......asta a fost tot.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)