vineri, 30 august 2013

Urăsc chestiile profunde

După cum scrie și în titlu,urăsc chestiile profunde la fel de mult ca cele cu adevărat profunde.Până și profunzimea a devenit stupidă din cauza oamenilor.Cele mai de căcat sunt cele din melodiile rap și nu orice rap,ăla românesc,cu mesaje de căcat despre viață și luptă.Ăia nu sunt cu nimic mai presus decât maneliștii care scriu despre bani și femei.Cum dracu să fii mândru că ești crescut în cartier și ai școala vieții?Mai enervant decât genul sunt susținătorii acestuia.Cei care au impresia că tot ce a scris ăla e deosebit și diferit și ”vorbește”.Promovăm ipocrizia și non-valorile.Stăm și cântăm (cântat relativ,pentru că sunt versuri spuse pe un ritm) în loc să facem ceva cu adevărat util.Încă o dovadă că totul e făcut pentru a se vinde chiar dacă mulți se cacă pe ei.Gusturile nu se discută,dar deranjează.N-am zis că tot rap-ul e nașpa.Cum am mai spus,fiecare are dreptul să asculte ce vrea atâta timp cât nu mă afectează,dar prostia îmi provoacă nervozitate.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu