duminică, 25 august 2013
Scurt și fără titlu..
M-am gândit să scriu altfel și puțin mai mare pentru că m-am plictisit de scrisul vechi.Postarea nu are încă un titlu,mă voi gândi la el pe parcurs.Am observat,că de la o vreme mă abțin de la înjuratul oamenilor.E ca și cum mi-ar fi frică să nu îi ofensez.Ce chestie aiurea.De parcă i-ar păsa cuiva cum îl înjur.Cel mai greu e să îi înjuri pe ăia care te apreciază.Sunt un om destul de singuratic și leneș,iar dacă fac ceva în care depun efort (intelectual vorbind) înseamnă că îl fac de plăcere.Satisfacția pe care o primesc în aprecieri nu constă în laude,constă în persoană.Am mai spus înainte și o voi mai spune,pentru mine cuvintele nu contează prea mult.Alea potrivite și spuse bine îmi plac cel mai mult.E ca și cum cineva ți-ar lăuda frumusețea.Nu știu de altele,dar pentru mine nu e mare chestie.De ce?Pentru că nu e meritul meu.Revenind la subiect,aprecierile venite din partea unei persoane cretine,care nu a înțeles ce am spus și care spune ceva doar de dragul de a spune,sunt de căcat.Aș prefera să am public care să înțeleagă în loc de o adunătură de oligofreni care abia acum învață să se exprime.O adunătură de pupincuriști care se cred interesanți îmi provoacă o scârbă mai mare decât niște blackeri cu pentagrame legate de gât care își fac poze în oglinda din baie.Muie bă.Nu impresionați.Prefer să vorbesc cu oamenii cu care chiar ai un subiect de discuție decât să încersc să le explic de ce greșesc unora care chiar nu merită.Mi-i somn iar cheful meu e egal cu 0.Mai postez și mâine dacă îmi amintesc.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu