marți, 25 martie 2014

nu mai stiu de ce am vrut ca "blogul" meu sa se numeasca asa

Mereu am fost fascinata despre personajul asta,Grimm Reaper,cred ca din aceeasi cauza am si inceput sa ascult Children Of Bodom,cand am vazut ce coperti de albume misto aveau.Din nou,am uitat ca am o chestie pe care sa ma plang,desi acum 3 ani cand am inceput sa scriu credeam ca activitatea mea aici va fi intensa,ca am ceva de spus,ca asa voi reusi sa ma exteriorizez si sa arat lumii ca nu-s numai un copil ciudat care nu stie sa lege 2 cuvinte fara sa se simta apoi prost ca le-a spus.Cum te schimba Timpul..Incerc sa ma intreb daca era mai bine sa fii inchisa acolo,in tine si sa nu cunosti oamenii sau tipurile lor de caracter decat sa fii o jita nemernica si barfitoare,care nu stie decat sa urle si sa se crizeze mai tot timpul.Meh,oricum ar fi,lumea tot proasta ramane-ajungi sa realizezi asta cand,indiferent de starea in care esti,de faptul ca esti sigur sau intr-o relatie,de faptul ca esti sau nu inconjurat de "prieteni" sau,vorbind in termeni cat mai simpli..ca esti fericit (multumit/impacat) sau trist-.Alcoolul te inveseleste.Alcoolul si muzica.Fumatul e un obicei oribil,probabil de-asta il practicam.Mereu ca oameni o sa fim atrasi de chestii oribile,ne e mai simplu sa ne bagam pula dupa si sa ne plangem ca e vina oricui inafara de a ta.(Moam',ma simt ca un om care a avut cancer,a scapat de el si acum filozofeaza tampenii despre cum viata trebuie apreciata si unde gresim noi ca oameni).N-am vrut niciodata sa arat ca-s eu mai cu coaie decat altii..aroganta e ceva ce nu tine de mine si care se controleaza mai greu.E amuzant cum de la varsta de 14-15 ani ma consideram si incercam sa ma comport atat de matur incat acum la 16,dupa scurt timp,am ajuns sa nu-mi mai pese de asta.Si e misto,ca poti sa fii ipocrit/jegos intr-un mod ok..e mai bine sa spui chestii dragute sau sa nu spui nimic,decat sa stai apoi si sa iti cer scuze incercand sa repari ceva.Ura e plictisitoare,e mai bine sa ignori si sa faci ce vrei decat sa te frustrezi din nimicuri.De-aia probabil eu sunt retardata si narcisista..Daca ma frustrez curand o sa scriu chestii profunde si interesante,pana atunci o sa vorbesc tot mult si prost