luni, 19 noiembrie 2012
Penibili peste penibili
Nu știu cum sau de ce dar viața mea,pe zi ce trece,nu mai are sens...Mrg,nu sunt aici să vorbesc de problemele mele care oricum nu interesează pe nimeni, ci să vorbesc despre problemele altora.Nu.Nu probleme de gen”Am luat 3 la mate”,”M-a părăsit iubitul”etc.Eu vorbesc de probleme mai grave,de natură psihologică.Pentru că eu!am stat,și m-am gândit,și m-am gândit,și mi-am zis:OK.Asta nu e în regulă.Ăștia nu sunt oameni proști.Nu.Prostia e altceva.Eu,în adâncurile minții mele sadice și plictisite am sperat că sunt unii proști care mai au o speranță.Dimpotrivă!Nu au.Nimeni nu are.Vom murii cu toții săraci și proști,în propria mizerie.Și mai teribil e că nimeni nu poate să facă nimic ca să schimbe asta,sau mai bine zis nu vrea.Știu.Nu am logică.E de ajuns ca eu să mă înțeleg ca să pot continua să scriu.Revenind...Ok.Eu înțeleg.Sunt doar un copil care nu știe despre ce vorbește,dar eu văd și mă îngrozesc.Bineînțeles,că dacă eu aș conduce țara asta.mai mult de 3 sferturi din populație ar muri.Zic are muri pentru că eu i-aș omorî.Mi-aș face o cameră de gazare unde aș trimite cel puțin 10-15 oameni pe oră.Cadavrele le-aș da la câinii maidanezi să la folosească mațele ca ață dentară.Și pentru că m-aș plictisi de gazat,mi-aș lua o ghilotină.Una d-aia mi-ar trebui și acum,la cât de lungă e lista mea de ură.Păpuși Voodoo,Deathnote,orice ar fi bun.Numai să scap odată de anumite persoane.Făcând o referire și la titlu,mă gândesc la o proastă de pe youtube,care își arată colecțiile de bijuterii din argint și aur alb etc.Nu.Nu mi se pare tragic.Tragic e că are 1000 si cv de like-uri pe facebook,și multe fane ca o încurajează să pună astfel de videoclipuri.La gazare cu ea!
miercuri, 14 noiembrie 2012
November Rain
E noiembrie.Cea mai tristă lună a anului.Mergând pe stradă e imposibil să nu simți melancolia,tristețea,jalea din jurul tău.Cerul capătă o altă culoare,un gri cenușiu care parcă prevestește disperarea...e timpul sinucigașilor.Nu.Nu mă voi sinucide.Aș vrea dar parcă ceva mă oprește.Nu știu ce,dar parcă nu aș vrea să mor de tot,căci de ceva timp sunt moartă pe dinăuntru.Ok.Destul cu descrieri siropoase și căcături de genul ăsta-cred că mi se trage de la prea mult Guns n Roses și Pink Floyd-.Mă rog.Faza e alta.Anul ăsta am început liceul și,ca la orice început,am încercat și eu să fiu mai prietenoasă.Bad idea.E oribil.Am intrat în vorbă cu una,de care nu mai scăpam.Genul de ”forever alone”....*conținutul a fost eliminat de către autor pentru că s-ar putea,mai mult ca sigur,să ofenseze anumita persoană,iar proprietara blogului are prea multe probleme pe cap,nu mai dorește altele*...
Au început de la o vreme să se ia de mine colegii mei iubiți.Mereu vin cu întrebări de genul:”Dar de ce te îmbraci mereu în negru?”.”Dar de ce îți urăști viața oe care ți-a dat-o d-zeu?”,”Dar de ce ești atee?”,”Dar de ce nu zâmbești niciodată?”Dar de ce asculți țipetele alea?”etc.Sunt sătulă de oameni idioți o cu întrebări stupide.Oameni limitați care au impresia că toți trebuie să ascultăm comerciala de căcat,să ne îmbrăcăm în roz,roșu,verde,galben și să avem în fiecare zi un zâmbet tâmpit pe moacă.Urmează să se spună că sunt satanistă.Dacă aș putea,le-aș da foc la toți.Să moară toți!
Au început de la o vreme să se ia de mine colegii mei iubiți.Mereu vin cu întrebări de genul:”Dar de ce te îmbraci mereu în negru?”.”Dar de ce îți urăști viața oe care ți-a dat-o d-zeu?”,”Dar de ce ești atee?”,”Dar de ce nu zâmbești niciodată?”Dar de ce asculți țipetele alea?”etc.Sunt sătulă de oameni idioți o cu întrebări stupide.Oameni limitați care au impresia că toți trebuie să ascultăm comerciala de căcat,să ne îmbrăcăm în roz,roșu,verde,galben și să avem în fiecare zi un zâmbet tâmpit pe moacă.Urmează să se spună că sunt satanistă.Dacă aș putea,le-aș da foc la toți.Să moară toți!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)