miercuri, 21 august 2013

Alt început

Pana mea..Asta e a 3-a oară când încerc să mă țin de un blog.De data asta,nu-mi mai propun nimic,voi scrie despre ce-mi trece prin cap.Căldură,lene,somn,dureri de cap,din nou lene..activitatea zilnică.Am văzut astăzi o imagine în care scria ”Fuck summer,autumn is better” sau ceva pe acolo.Ce pot spune,nu dau importanță unor asemenea imagini prea des,dar asta e ceva cu care sunt de acord,toamna e mai frumoasă.Lăsând la o parte începutul trist și dezamăgitor al anului școlar,toamna e superbă.Totul aduce a jale și deprimare,ceea ce reprezintă mai mult decât perfect.Toamna e un anotimp ce aduce mai mult rafinament decât oricare altul,poate datorită ploii și inconfundabilelor peisaje.Vara mi s-a părut mai mereu uscată,colorată,vulgară și prea luminoasă.Prea multă culoare și lumină strică.Dă-o dracu de vară,pizde bronzate și neoane,toamna e altfel..

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu