duminică, 2 decembrie 2012

Nu am nicio idee de titlu

Deci,e duminică seară,eu m-am plictisit,mâine am școală,am teme la toate materiile,sunt din nou singură acasă,parcă aș vrea să mă duc să-mi iau bere,dar mi-e lene.Azi suntem în 2 decembrie,deci cică e iarnă.Cum dracu să fie iarnă dacă afară e mai cald ca săptămâna trecută?Week-end-ul ăsta a fost prelungit.Mișto.Am dormit di nou până la 10.Activitatea mea preferată.Acum urăsc.Urăsc din nou,mai mult ca ieri chiar,când îmi venea să-mi bag pula în absolut orice.Motivul:1 decembrie.Ce pula mea e așa important la 1 decembrie.E ziua națională sau ceva de genul,așa,și?!Pun pariu că pe majoritatea îi doare în cur ,dar vai,patrioți cum sunt ei,trebuie să înceapă să posteze pe facebook tot felul de mesaje de căcat.Cerșetori de like-uri!Mi-aș dori să-i pot omorî pe fiecare dintre ei,să-i văd chinuindu-se,arzând.Mă rog..De 2 decembrie,le urez tuturor celor care au urat de 1Decembrie un călduros ”Sper să mori”.La dracu cu oamenii retardați care nu știu altceva decât să se facă de râs și să infesteze facebook-ul cu gunoaiele lor,cu urări de căcat,cu glume proaste,în stupida idee că sunt ”cool”.

luni, 19 noiembrie 2012

Penibili peste penibili

Nu știu cum sau de ce dar viața mea,pe zi ce trece,nu mai are sens...Mrg,nu sunt aici să vorbesc de problemele mele care oricum nu interesează pe nimeni, ci să vorbesc despre problemele altora.Nu.Nu probleme de gen”Am luat 3 la mate”,”M-a părăsit iubitul”etc.Eu vorbesc de probleme mai grave,de natură psihologică.Pentru că eu!am stat,și m-am gândit,și m-am gândit,și mi-am zis:OK.Asta nu e în regulă.Ăștia nu sunt oameni proști.Nu.Prostia e altceva.Eu,în adâncurile minții mele sadice și plictisite am sperat că sunt unii proști care mai au o speranță.Dimpotrivă!Nu au.Nimeni nu are.Vom murii cu toții săraci și proști,în propria mizerie.Și mai teribil e că nimeni nu poate să facă nimic ca să schimbe asta,sau mai bine zis nu vrea.Știu.Nu am logică.E de ajuns ca eu să mă înțeleg ca să pot continua să scriu.Revenind...Ok.Eu înțeleg.Sunt doar un copil care nu știe despre ce vorbește,dar eu văd și mă îngrozesc.Bineînțeles,că dacă eu aș conduce țara asta.mai mult de 3 sferturi din populație ar muri.Zic are muri pentru că eu i-aș omorî.Mi-aș face o cameră de gazare unde aș trimite cel puțin 10-15 oameni pe oră.Cadavrele le-aș da la câinii maidanezi să la folosească mațele ca ață dentară.Și pentru că m-aș plictisi de gazat,mi-aș lua o ghilotină.Una d-aia mi-ar trebui și acum,la cât de lungă e lista mea de ură.Păpuși Voodoo,Deathnote,orice ar fi bun.Numai să scap odată de anumite persoane.Făcând o referire și la titlu,mă gândesc la o proastă de pe youtube,care își arată colecțiile de bijuterii din argint și aur alb etc.Nu.Nu mi se pare tragic.Tragic e că are 1000 si cv de like-uri pe facebook,și multe fane ca o încurajează să pună astfel de videoclipuri.La gazare cu ea!

miercuri, 14 noiembrie 2012

November Rain

      E noiembrie.Cea mai tristă lună a anului.Mergând pe stradă e imposibil să nu simți melancolia,tristețea,jalea din jurul tău.Cerul capătă o altă culoare,un gri cenușiu care parcă prevestește disperarea...e timpul sinucigașilor.Nu.Nu mă voi sinucide.Aș vrea dar parcă ceva mă oprește.Nu știu ce,dar parcă nu aș vrea să mor de tot,căci de ceva timp sunt moartă pe dinăuntru.Ok.Destul cu descrieri siropoase și căcături de genul ăsta-cred că mi se trage de la prea mult Guns n Roses și Pink Floyd-.Mă rog.Faza e alta.Anul ăsta am început liceul și,ca la orice început,am încercat și eu să fiu mai prietenoasă.Bad idea.E oribil.Am intrat în vorbă cu una,de care nu mai scăpam.Genul de ”forever alone”....*conținutul a fost eliminat de către autor pentru că s-ar putea,mai mult ca sigur,să ofenseze anumita persoană,iar proprietara blogului are prea multe probleme pe cap,nu mai dorește altele*...
         Au început de la o vreme să se ia de mine colegii mei iubiți.Mereu vin cu întrebări de genul:”Dar de ce te îmbraci mereu în negru?”.”Dar de ce îți urăști viața oe care ți-a dat-o d-zeu?”,”Dar de ce ești atee?”,”Dar de ce nu zâmbești niciodată?”Dar de ce asculți țipetele alea?”etc.Sunt sătulă de oameni idioți o cu întrebări stupide.Oameni limitați care au impresia că toți trebuie să ascultăm comerciala de căcat,să ne îmbrăcăm în roz,roșu,verde,galben și să avem în fiecare zi  un zâmbet tâmpit pe moacă.Urmează să se spună că sunt satanistă.Dacă aș putea,le-aș da foc la toți.Să moară toți!

miercuri, 22 august 2012

În așteptarea școlii...

    Stau,mă plictisesc,citesc,mai intru pe net...ăsta e programul meu de vacanță-mă rog,vacanța care e pe cale să se termine- și mi-a venit mie geniala idee de a citi o carte.Nu că eu nu citesc,dimpotrivă,îmi place chiar foarte mult să citesc aproape orice gen de literatură.înafară de poezii,pentru că poeziile sunt parcă mult prea lente.Și nu m-am apucat de orice carte,m-am apucat de o carte care să merite 2-3 ore din zi citind-o.Se numește Noaptea de Sânziene și e scrisă de Mircea Eliade.Eliade e autorul meu preferat deoarece tratează temele care îmi plac și scrie un pic ciudat.Cartea asta tratează tema timpului,mai mult considrată o supratemă.Nu că eu aș fi un mare geniu,un om de o personalitate sclipitoare și de o inteligență nemăsurabilă,dincontră sunt un simplu observator a tot ce se petrece.Revenind la titlu,da ,încep școala, eterna școală...ok,e mai mult Colegiu,dar ce să fac?TREBUIE.Nu îmi înțeleg colegii,care se plâng mereu și când aud că vrei să faci facultate încep să strâmbe și să spună că-ți irosești tinerețea învățând.Iar eu îmi spun că dacă nu mi-o voi irosi învățând,atunci mi-o voi irosi muncind de la 18 ani.Mă rog.......asta a fost tot.