luni, 25 martie 2013

Nu e ilegal să gândești,dar se pare că nimeni nu o face

Bun.Acum că am lămurit din titlu,oamenii sunt cretini.Am început cu concluzi,știu,șmecher.Dar de ce oamenii sunt cretini?Bineînțeles,e o întrebare retorică.Nimeni nu-i va găsi răspuns.Suntem doar programați biologic să facem asta.Dar pot demonstra ceea ce mă face să cred că oamenii sunt idioți.(cu liniuțe)
-Religia:O problemă care datează de secole,religia,după cum știți(sper),e cea mai mare formă de îndoctrinare posibilă și imposibilă pe care i-o poți aplica cuiva.Crezând în ceva,automat îți pierzi demnitatea și simțul rațiunii.Sunt ateu.Am încetat de pe la 13 ani să mai cred în ”dumnezeu”.Religia e o formă de sclavie.Dar înțeleg,pentru cei cu minți limitate,ăsta reprezintă tot universul lor,singurul motiv care îi oprește sa nu facă crime sau violuri-nu e ca și cum nu ar fi destule-.Noi trăim într-o lume minunată,în care pacea și armonia domnesc,toți mergem la biserică,preoții nu cer deloc bani pentru construirea catedralelor(nu contează că mai există biserici și la 20 m distanță),rata criminalității nu există,la fel și cancerul,iar toate astea i le datorăm iubitului nostru Dumnezeu.Muriți bă!Niciodată nu se va întâmpla,dar..să trecem peste
-Școala a.k.a. Distrugătoarea de Neuroni.Numai un idiot își concentrează viața în jurul studiilor,fără să se mai uite în jur.Da.da.Fraierii vor crede că eu nu am școală,sau că am situație proastă..Nu.nu e așa.Sistemul nostru de învățământ e făcut astfel încât să ne tocim creierele,mai ales cel liceal.Un om trebuie să-și atingă apogeul la facultate,nu la liceu.Atunci arăți ce poți și cât poți.Dar noi mergem pe principiul :”Mori acum ca mai târziu să nu întâmpini probleme”.Învăț toate căcaturile posibile și nefolositoare,mai ales la mate.Matematica e frumoasă,dar să o învețe cine vrea să facă o carieră din asta.Eu nu vreau carieră,deci,ca atare,nu ar trebui să învăț atâta matematică.Simplu,nu?
-Societatea:Un capitol ceva mai complex,îl voi continua altă dată.Acum mi-e somn.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu