Suntem un popor de cretini.Uau,șocant,știu.Popor futut în cur și cu aspirații la civilizație și modernism.Toată lumea a auzit de scandalurile lunii cu Roșia Montană și cu câinii maidanezi.Oameni cretini și ipocriți.A murit un copil și s-a revoltat o țară.Să arătăm cu toții ce popor unit suntem.Atât de unit încât facem din orice căcat o mare dramă pe care apoi îl digerăm cu toții,de parcă ar mai conta cât de prost o ducem și cât de inferior.Nu voi începe cu chestii de genul ”urăsc românia” pentru că nu e așa.Suntem egoiști.Vrem ca nimeni să nu perturbe liniștea și ignoranța în care ne-am obișnuit.Stăm și ne plângem.Impresionant.Sau și mai bine,îl înjurăm pe băsescu pentru că el e de vină pentru tot,nu e ca și cum am fi o țară democratică și ne-am ales singuri președintele,de 2 ori.
E nu am nimic cu maidanezii,nici nu-mi plac,nici nu îi detest.Mă fut în apărătorii de animale și în ceilalți care țin la singuranța lor și a celor din jur ca si când maidanezii ar fi principala cauză de mortalitate.Nu suport expresiile ”Trebuie să facem ceva/trebuie să ne mobilizăm/trebuie acționat imediat”.Uau din nou.Ce popor săritor.Ce oameni minunați.Cât entuziasm.Mi se face rău.Nu o să faceți nimic,stați și dați din gură având impresia că în 5 minute după ce spuneți asta se va cauza o revoluție și toate problemele noastre vor fi rezolvate.Dacă maidanezii vor muri sau vor sta în continuare pe străzi,mie mi-e indiferent.Nu-mi pasă nici de cei care spun ”dar să știi că în țările civilizate nu există așa ceva pe străzi”.Sunt destul de sigură că asta e singurul impediment pe care-l avem în calea drumului spre civilizație și doar prin exterminarea lor totul se va rezolva.Rasă de egoiști.Altă expresie enervantă e ”trebuie să așteptăm să se întâmple ceva pentru a lua măsuri”.Din moment ce suntem români,da.Cam așa trebuie să decurgă lucrurile.Altfel nu se poate.De Roșia Montană mi se rupe și mai mult.Nu-i cunosc pe oamenii fără posturi deci nu-mi pasă.Dacă nu au loc de muncă și familii de întreținut e vina lor.De ce mai faci copii dacă nu ai cu ce să-i crești?Scandalul vine,pleacă și se uită.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu