marți, 12 martie 2013

Nu știu titlul

Pentru că tot am fost eu lovită zilele astea de boală,fapt pentru care am stat prea mult singură și izolată,am început să mă gândesc..la chestii.Chestii pe care le voi continua mai încolo,pentru că acum vreau să scriu despre altceva.
Sunt singura persoană care vede că ”cocalarii” și ”pițipoancele” nu mai reprezintă de mult ultimele scursuri ale acestori vremuri.Să fim serioși acum.Vremea manelelor a trecut.O mai țin în viață puținii care-și mai fac veacul prin scări de blocuri,stații,pe care odinioară-i vedeam cu tricouri strâmte roz,jeansi de 38,ochelari de soare purtați ”jmeker”(mi-e lene să mai dau alte exemple,gândiți singuri).Nu.Acum a apărut o nouă subspecie(sau cel puțin a luat amploare),niște nulități care au impresia că dacă se revoltă împotriva ”cocalarilor și pițipoancelor”,cu fraze în care fiecare substantiv e însoțit de 3-4 adjective,sunt inteligenți și culți,cu un spirit de obsevație foarte fin și infailibil.Muriți bă!Nu sunteți cu nimic mai importanți dacă faceți asta.Genul de oameni retarzi,futuți de viață,care cred că ce fac ei e important și că defapt sunt printre puținii care au observat anumite lucruri.Să ne referim la un ”preten” de-al meu de pe facebook.Nu-i din oraș cu mine,nu-l cunosc în realitate,nu știu de când îl am în listă.Am dat share la statusul unei pagini referitor la niște căcaturi de comentarii legate de meciul dintre steaua și chelsea(cred că așa se scrie).După ce mi-am împărțit opinia cu toți ”prietenii” mei de pe fb,a apărut un comentariu de la acest personaj,de mai sus.Era ceva de genul ”stupid fotbal is stupid”.Eu:”Ah.oke” -vedeți,nu i-am vorbit urât tipului,deși m-a enervat-.După ceva timp,a început cu filozofia :”Să fim sinceri,fotbalul este supraevaluat,blah,blah,blah..Salariile fotbaliștilor sunt plătite tot de la stat(sau cel puțin asta cred că a zis),și alte chestii idioate.Apoi a postat el o melodie,de la Disturbed parcă,ca să arate ce mișto și superior e el în comparație cu alții.Eu,ca să-i arăt indignarea,i-am arătat apoi ”Dope-Die,motherfucker,die”.Dar,săracul băiat,nu s-a prin că-l iau in râs.Și a început să comenteze că el ascultă piese bune,și amintea de la fiecare trupă câte-un nume de album(pe care-l scria prescurtat) sau câte-un nume de artist,și se lăuda el că are 2 albume Bullet For My Valentine,My Chemical Romance și Three Days Grace.Faza că are el albume am văzut-o și prin alte comentarii la forografii,deci nu  sunt singura ”victimă”.Trist.Niște labe de oameni,fără un anume scop în viață,nu că eu aș avea,dar nu fac din asta ceva demn de comentat.*continui când îmi revine cheful*

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu