luni, 19 noiembrie 2012

Penibili peste penibili

Nu știu cum sau de ce dar viața mea,pe zi ce trece,nu mai are sens...Mrg,nu sunt aici să vorbesc de problemele mele care oricum nu interesează pe nimeni, ci să vorbesc despre problemele altora.Nu.Nu probleme de gen”Am luat 3 la mate”,”M-a părăsit iubitul”etc.Eu vorbesc de probleme mai grave,de natură psihologică.Pentru că eu!am stat,și m-am gândit,și m-am gândit,și mi-am zis:OK.Asta nu e în regulă.Ăștia nu sunt oameni proști.Nu.Prostia e altceva.Eu,în adâncurile minții mele sadice și plictisite am sperat că sunt unii proști care mai au o speranță.Dimpotrivă!Nu au.Nimeni nu are.Vom murii cu toții săraci și proști,în propria mizerie.Și mai teribil e că nimeni nu poate să facă nimic ca să schimbe asta,sau mai bine zis nu vrea.Știu.Nu am logică.E de ajuns ca eu să mă înțeleg ca să pot continua să scriu.Revenind...Ok.Eu înțeleg.Sunt doar un copil care nu știe despre ce vorbește,dar eu văd și mă îngrozesc.Bineînțeles,că dacă eu aș conduce țara asta.mai mult de 3 sferturi din populație ar muri.Zic are muri pentru că eu i-aș omorî.Mi-aș face o cameră de gazare unde aș trimite cel puțin 10-15 oameni pe oră.Cadavrele le-aș da la câinii maidanezi să la folosească mațele ca ață dentară.Și pentru că m-aș plictisi de gazat,mi-aș lua o ghilotină.Una d-aia mi-ar trebui și acum,la cât de lungă e lista mea de ură.Păpuși Voodoo,Deathnote,orice ar fi bun.Numai să scap odată de anumite persoane.Făcând o referire și la titlu,mă gândesc la o proastă de pe youtube,care își arată colecțiile de bijuterii din argint și aur alb etc.Nu.Nu mi se pare tragic.Tragic e că are 1000 si cv de like-uri pe facebook,și multe fane ca o încurajează să pună astfel de videoclipuri.La gazare cu ea!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu